Muzeum Karla Zemana otevírá kurzy animace pro dospělé

19. 10. 2016

Muzeum Karla Zemana ve spolupráci s organizací Ultrafun rozšiřuje nabídku svých kurzů animace. Tentokrát se ovšem nejedná o kurzy určené dětem, v Muzeu dostanou totiž nově šanci naučit se animovat i dospělí. Kurzy tak rozšiřují nepříliš velkou nabídku filmověvýchovných aktivit právě pro tuto věkovou kategorii zájemců.

Účastníci kurzů si pod vedením zkušené lektorky, animátorky a ilustrátorky Anny Mastníkové projdou během dvanácti lekcí všemi fázemi tvůrčího procesu od námětu a storyboardu přes výrobu plošné či prostorové loutky a její animaci až po postprodukci. Na závěr pak budou moci uspořádat premiéru svého animovaného filmu pro své blízké. Snahou organizátorů je umožnit lektorce zcela individuální přístup k jednotlivým účastníkům, proto je kapacita jedné skupiny omezena na pouhých 5 zájemců. Ti budou do Muzea Karla Zemana docházet jednou týdně ve večerních hodinách, vybrat si přitom mohou pondělní či úterní termín.

První skupina zájemců začíná na svých filmech pracovat již 18. října, druhá se přidá od 24. října. Přihlašování je stále možné, kompletní informace jsou dostupné zde.

Kategorie článku