11. Festival Animánie

16. 11. 2016

Již 11. ročník Festivalu Animánie hostí od 17. do 21. listopadu 2016 Plzeň. Jako každý rok patří soutěžní sekce animované tvorbě dětí a mladých, vedle ní však program zahrnuje i projekce profesionálních animovaných filmů a také program pro odborníky, aktivní v oblasti filmové výchovy.

Do mezinárodní soutěžní přehlídky dětské a studentské audiovizuální tvorby bylo letos přihlášeno rekordních 160 snímků, a to v kategoriích Mini (tvůrci do 13 let), Midi (tvůrci od 4 do 18 let), Maxi (tvůrci od 19 do 26 let bez filmového vzdělání) a Maxi profi (tvůrci od 19 do 26 let s filmovým vzděláním). Mezi soutěžícími nejsou jen tuzemští, ale i zahraniční účastníci, a to i mimoevropští. Již tradičně budou 19. listopadu vybrány nejlepší snímky jednotlivých kategorií a jejich tvůrci si z Plzně odvezou festivalovou trofej – Animáničku.

Kromě soutěžních filmů zhlédnou návštěvníci festivalu rovněž celou řadu profesionálních animovaných filmů, v programu své místo našly místo aktuální počiny české i zahraniční animace i prověřená klasika. Organizátoři přitom nemyslí jen na dětské diváky, dospělému publiku totiž ve večerních hodinách nabízejí hned několik lahůdek artové animace.

Již tradičně patří do programu Festivalu Animánie také odborné kolokvium, věnované filmové výchově. To letos ve dnech 18. a 19. listopadu proběhne formou ukázkových hodin několika různých lektorů filmové výchovy a následného rozborového semináře.

Většina programu Festivalu Animánie probíhá v prostorách kulturního centra Moving Station, doprovodný program pro dospělé také v hudebním klubu Anděl. Kompletní program je dostupný zde.

Kategorie článku