Co se letos chystá v Třeboni?

3. 5. 2017

Osmý ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm se odehraje od 2. do 7. května 2017 v Třeboni. I letos organizátoři myslí nejenom na dospělé návštěvníky a profesionály, ale také na dětské diváky. Zde přinášíme některé tipy.

Jako již tradičně má v programu Anifilmu prostor soutěž celovečerních filmů pro děti, do které letos byl vybrán český film Lichožrouti, temnější francouzská Dívka bez rukou, francouzsko-švýcarský Můj život Cukety a německo-švýcarsko-švédský film pro nejmenší diváky Molly Monster.

Které ze soutěžních filmů odjedou z Třeboně s festivalovou trofejí, rozhodnou hvězdně obsazené poroty. I někteří z porotců přitom ve své tvorbě, kterou v rámci festivalu představí publiku, myslí na dětské diváky. Patří mezi ně Stéphane Aubier, který přiveze populární film i seriál Panika v městečku, a Juan Pablo Zaramella, který představí svůj nový dětský animovaný seriál Nejmenší mužíček na světě.

Prostor dostane také česká klasika – část filmového programu i jedna z výstav budou věnovány Jiřímu Šalamounovi a jeho Maxipsu Fíkovi.

I letos si budou moci dětští návštěvníci festivalu také sami vyzkoušet, jak vlastně animovaný film vzniká. Každý den je totiž připravena ČEZ Škola animace, kde se malým animátorům budou věnovat lektoři z různých organizací i studenti filmových škol.

Kompletní program Anifilmu najdete na webu festivalu, k dispozici je i on-line katalog s podrobnějším popisem jednotlivých programů.

Kategorie článku