Filmové léto s Free Cinema

12. 6. 2017

Na letní měsíce chystá organizace Free Cinema ve spolupráci s filmovými festivaly i novými kulturními prostorami řadu aktivit.

 7. června bude na dalším ročníku Ceny Pavla Kouteckého pro studenty pražských škol připraven workshop Filmová laboratoř a projektový den Film a literatura. Účastníci workshopu si vyzkouší práci s analogovou technikou a s efekty, které využívají tvůrci experimentálních filmů. Na projektovém dni se za pomocí filmových ukázek propojí film s literaturou a pedagogové se dozvědí, jak zapojit filmovou výchovu do svých osnov. Více informací zde. 

Pokračovat budou i fotografické dílny. V termínech 17.18. 6. a 8.9. 7. je připraven další kurz Camery Obscury, věnovaný práci s tímto primitivním fotoaparátem včetně vyvolávání fotografií. Samotnou práci v temné komoře si zájemci mohou vyzkoušet na kurzu Dny v temné komoře 24.25. 6. a 29.30. 7. Nezapomínáme ani na malé zájemce a proto 1.2. 7. pořádáme kurz analogové fotografie Malí fotografové. Děti si nafotí zákoutí parku Kampa, druhý den budou z fotografií vytvářet koláže. Více informací zde

Free Cinema zahájila spolupráci s novým kulturním prostorem Kasárna Karlín, který se veřejnosti otevře v červnu. Na 1. a 15. 7. se pro malé i velké chystá workshop kreslené animace a pixiliace. Účastníci si pomocí těchto tradičních metod vyrobí dva krátké animované snímky. 31. 8. pořádá Free Cinema projektový den pro pedagogy. Zde proběhne seznámení s filmovou výchovou i s různými tématy spojujícími film a ostatní umění, která mohou být lehce zakomponována do školních osnov. Pro více informací sledujte web a facebook Free Cinema, Divadlo Činema a Kasárna Karlín.

V srpnu Free Cinema přenese své workshopy a programy na festivaly Letní filmová škola a Marienbad festival. Představeny budou opět animační workshopy a dílny využívající staré prekinematografické vynálezy. Pro  více informací sledujte weby a facebookové stránky Free Cinema, Letní filmové školy a Marienbad festivalu.

Kategorie článku