Zlaté slunce v Brně přinese několik novinek

3. 4. 2019

V brněnských Kohoutovicích se bude konat Zemské kolo Zlatého slunce, soutěžní přehlídky a letos i filmařského workshopu. Do filmové soutěže se přihlásilo rekordních 61 krátkých filmů.

Akce začne v pátek 12. dubna 2019 v 17:00 v prostorách střediska volného času LEGATO na Stamicově 7, Brno Kohoutovice. Na tuto chvíli je připraven první blok projekce. Zapojení autoři se budou prezentovat v kategoriích do 15 a do 19 let v žánrech – hraný film, dokument, animace, hudební klip a filmový experiment. Promítání soutěžních filmů bude pokračovat v sobotu 13. dubna od 9:30. Promítat se bude až do 15:00. Pro přítomné autory bude důležitá diskuse s odbornou porotou, která vyhodnotí výsledky a kolem sedmnácté hodiny očekáváme slavnostní vyhlášení výsledků.

Letošní ročník Zlatého slunce tím ale nekončí. Pro zájemce, a to i mimo zúčastněné autory, je připraven filmařský workshop na téma – kamera v pohybu. Ten vzniká ve spolupráci s artistickou skupinou Try One, která  se zabývá jízdou na jednokolkách. Filmaři budou mít příležitost nejen zachytit zajímavé záběry, ale také si vyzkoušet jízdu, kterou všichni znají díky Večerníčkovi. Filmařskému workshopu je vyhrazena neděle 14. dubna. V odpoledních hodinách bude ještě možné využít střižny Atelieru Lávka.

Účast na workshopu je otevřena pro všechny filmové nadšence i mimo zúčastněné autory. Je ale třeba se  přihlásit předem. Všechny potřebné informace zjistíte na FILMDAT.CZ a nebo přímo u pořadatelů (pan M. Obrátil – mirek.lavka@luzanky.cz).

Kategorie článku