Juniorfilm spouští přihlašování

11. 2. 2020

Po všech možných přípravách, úpravách a nápravách konečně spouštíme přihlašování do 26. ročníku soutěže mladých amatérských filmařů – Juniorfilm – Memoriál Jiřího Beneše. Na stránce soutěže Vás čekají informace, propozice a přihláška, která je letos pro lepší přehlednost nově rozdělena zvlášť pro kolektivy a zvlášť pro autory. Ať již patříte mezi skalní účastníky Juniorfilmu nebo se chystáte letos přihlásit poprvé, věnujte určitě pozornost právě propozicím a způsobu přihlašování. Zejména nezapomeňte, že přihlásit film nestačí pouze prostřednictvím Filmdatu, ale že soutěžní snímek a vyplněnou přihlášku je nutné zaslat na uvedenou adresu v propozicích a to nejpozději do uzávěrky soutěže. Podrobný program soutěže a další informace budou zveřejňovány průběžně.

Juniorfilm se letos také zařadil mezi čtyři nominační přehlídky, ze kterých budou vybrané filmy nominovány do celostátní soutěže Malé vize, která proběhne v červnu v Ústí nad Orlicí. Pokud tedy pátráte po informacích ke školnímu kolu soutěže Zlaté slunce Dvůr Králové a ještě se k Vám informace o transformaci soutěže v Malé vize nedostala, pak určitě doporučuji pozorně pročíst články MgA. Jiřího Forejta, metodika NIPOS Artama. Soutěž pod názvem Zlaté slunce Dvůr Králové prošla velkou změnou, fyzicky se její školní kolo konat nebude, nicméně o tuto soutěž jako takovou nepřijdete. Z filmů promítnutých v rámci Juniorfilmu totiž porota vybere cca 60-70 minutový blok snímků, které tímto nominuje do celostátní přehlídky Malé vize.

Osobně se těšíme na vaše skvělé filmy a se všemi známými tvářemi, novými filmaři a dalšími zajímavými lidmi na setkání 20. a 21. 3. 2020 Ve Dvoře Králové nad Labem.

Mgr. Iveta Hanušová