My Street Films 2020

21. 5. 2020

Vzdělávací projekt My Street Films, který každoročně propojuje mladé zájemce o filmovou tvorbu s profesionálními dokumentaristy, zná své účastníky. Náměty na krátké filmy vybrala odborná porota a jejich autoři získají možnost absolvovat zdarma workshopy s filmovými profesionály, které se konají od května do září v Praze a v Brně.

Původně plánované semináře v Kině Světozor v Praze a v Kině Art v Brně proběhnou, některé ovšem v online prostředí. Dokumentarista Martin Mareček promluví k publiku na facebookovém profilu My Street Films prostřednictvím live streamu (Martin Mareček: Režie dokumentárního filmu. Oxymorón nebo nezbytnost? – 25. 5. v 19:30, FB: My Street Films CZ).

Následující masterclassy pro veřejnost by měly proběhnout dle původního záměru v kinech. Josef Krajbich rozebere možnosti střihu hned dvakrát. Jednou pro pražské publikum a následně pro Brňany. Režisérky Johana Ožvold, Greta Stocklassa a Anna Kryvenko pak rozeberou proces tvorby filmu a zpětnou formulaci témat v červnu v Kině Světozor.

Kategorie článku