Jak začít?

Chcete začít učit filmovou výchovu (F/AV) ne škole nebo ve volnočasovém kroužku? Potřebujete zjistit, kde jak je to s právy na využití filmů  a ukázek pro výuku? Rádi byste se seznámili se zkušenějšími kolegy, kteří se filmové a audiovizuální výchově věnují již delší dobu? Chcete na školení o filmové/ audiovizuální výchově? Hledáte organizaci, která by pro Vaše žáky pomohla realizovat projektovou filmovou výuku? Hledáte vhodné metodické materiály o filmu? 

Pak jste správně na stránkách filmvychova.cz. Najdete zde aktuality o dění v oblasti vzdělávání filmem, pozvánky na semináře i odborné konference, ale i festivaly a další setkávání. Najdete tu komentovanou českou i zahraniční literaturu o filmové výchověslovník základních pojmů, ale také právní poradnu, kterou exkluzivně pro tento web napsal specializovaný právník v oblasti autorského práva Ivan David. Rozcestník Kdo je kdo a přehled metodických materiálů Vás navede na konkrétní organizace, s nimiž můžete spolupracovat a z jejich práce můžete čerpat inspiraci.

Články, rozhovory a aktuality jsou od roku 2018 naší redakcí opět pravidelně doplňovány . Nápady, o čem psát, můžete ale samozřejmě přispět také vy. Jedinečnost portálu filmvychova.cz spočívá také v tom, že jeho obsah obohacuje většina organizací, které se rozvojem filmové výchovy v České republice dlouhodobě zabývají. Pedagog, dramaturg kina, lektor i rodič tak mohou čerpat praktické informace, ale mohou se obohacovat vzájemně. K prohloubení rychlé a vzájemné komunikace slouží vedle našeho Newsletteru také FB stránka @ film/výchova 

Vydatelem webu filmvychova.cz je od roku 2018 Asociace pro filmovou a audiovizuální výchovu, z. s., jehož členy jsou jednotlivce a organizace působící v oblasti filmové a audiovizuální výchov yv České republice. Více o činnosti Asociace se dozvíte v samostatné záložce. Jste srdečně zváni ke spolupráci! Máte-li otázky, neváhejte napsat naší redakci nebo přímo Asociaci FAV. Pokusíme se poradit nebo zprostředkovat pomoc.